България победи Германия в първия мач от Европейското волейболно първенство

22:07, 09 окт 15 / Спорт 25 367 Шрифт:
Българският национален отбор по волейбол победи Германия с 3:0 гейма в първия мач от Европейското първенство. То се състоя в столичната зала „Арена Армеец” пред 13 хил. зрители по трибуните. Германците бяха и най-сериозният съперник в нашата А група, в която са и отборите на Чехия и Холандия.

Тима на националния селекционер Пламен Константинов спечели първия гейм с 25:20. Вторият гейм завърши с 25:17 за националите ни. Третият гейм бе решаващ. Той определи и победата на България над Германия със заветните 25:20 точки.

Този мач отреди и мястото на българските волейболисти на четвъртфинал. Той ще се играе с победителя от плейофния двубой между третия в Група А и втория в група С (в група С са Полша, Белгия, Беларус и Словения).