"Лудогорец" отново е в групите на Шампионска лига

23:45, 23 авг 16 / Спорт 25 289 Шрифт:
Българският шампион две години по-късно отново се класира за груповата фаза на Шампионска лига. „Лудогорец“ завърши наравно 2:2 с Виктория (Пилзан) в Чехия и след 2:0 в София пак е сред най-добрите отбори в Европа.

Първото попадение реализира Дюриш в 7-ата минута, след като засече центриране от корнер. Важния гол за разградчани отбеляза Върджил Мисиджан, разписал се още през първото полувреме от срещата. В 17-ата минута българският шампион изравни, след като Джонатан Кафу изведе Мисиджан на голова позиция, който с плътен изстрел опъна мрежата. При тази ситуация домакините имаха претенции за игра с ръка на Кафу, но съдията прецени, че няма нарушение на правилата.

В 63-ата минута Виктория поведе с 2:1, след като Хейда се разписа с глава. Натанаел не се намеси добре и играчът на домакините опъна отблизо мрежата.

Буквално в заключителните секунди на двубоя разградчани стигнаха до равенството. В 5-ата минута от даденото продължение, влезлият като резерва Кешеру, оформи крайното 2:2.