Седмо място за биатлонистът ни Красимир Анев в Норвегия

13:56, 13 ное 16 / Спорт 25 351 Шрифт:
Красимир Анев се класира 7-и в спринта на 10 км за мъже в стартовете преди началото на Световната купа по биатлон в Норвегия, изпреварвайки легендата на домакините - осемкратния олимпийски шампион, който има в колекцията си и 20 златни медала от световни първенства, Оле-Ейнар Бьорндален, съобщава БТВ.

Българският състезател повали и 10-те мишени и финишира в Шушене, докато Бьорндален, който също стреля чисто, завърши 9-и. Седмото място на Анев му даде право да участва и в масовия старт в Шушене.

Победата грабна Мартен Фуркад от Франция, също с безпогрешна стрелба. Йоханес Бьо и Фабиен Клод допълват призовата тройка.

При дамите триумфира Жустин Бреза от Франция. Втора остана представителката на домакините Тирил Екхоф, а последното стъпало на почетната стълбичка зае Юлия Джима от Украйна.