Антъни Иванов е най-добрият млад спортист за 2016 г.

18:47, 14 яну 17 / Спорт 25 367 Шрифт:
Плувецът Антъни Иванов спечели приза "Най-добър млад спортист на България" за 2016 г., съобщават от пресцентъра на Министерството на младежта и спорта.

Това е шестото издание на анкетата организирана от viasport.bg. Mладият плувец събра най-много гласове - 378 точки от вота на спортните журналисти, като наградата му бе връчена от спортния министър в оставка Красен Кралев.

Антъни Иванов влиза в класацията за втори път, като през 2015 г. той зае четвъртото място.

17-годишният плувец спечели през изминалата година сребърен медал от Европейското първенство за младежи в Унгария в дисциплината 200 метра бътерфлай. Тогава Иванов взе участие и на полуфинал в дебютното си европейско първенство за мъже в Лондон, като също така плува и на Световното в малък басейн за мъже в Канада, където записа престижното 15-то място.

Втората почетна позиция зае състезателката по шорттрек Катрин Маноилова, а на трето място е представителят ни в кану-каяка Ангел Кодинов.

За Отбор на годината бе обявен националният ни тим по тенис за момичета до 12 години - Катерина Димитрова, Денислава Глушкова и Стела Пеева, които спечелиха Европейска отборна купа в тази възрастова група за първи път в историята на българския тенис.

Призът за най-добър треньор бе връчен на наставникът по шорттрек на Катрин Маноилова - Асен Пандов.

Специалната награда "Вдъхновяващ успех" получи отборът по водна топка за юноши младша възраст на "Локомотив Никола Нанов" с треньор Георги Гаджев, спечелил за първи път в историята на този спорт у нас трофей на силен международен турнир в Сърбия.