Лудогорец победи Славия насред София и се откъсна на върха

09:07, 21 фев 17 / Спорт 25 386 Шрифт:

Шампионът Лудогорец спечели с 2:0 гостуването Славия на стадион "Васил Левски" и се доближи още повече до поредната си шампионска титла. С тази победа "орлите" се отдалечиха на цели 10 точки пред втория "Левски". Попаденията в мача отбелязаха Клаудиу Кешерю (67) и Жуниор Кишада (76).

Както е известно, срещата трябваше да се играе вчера, но бе прекъсната в 12-ата минута заради обилен снеговалеж и се доигра днес. Лудогорец доминираше през по-голямата част от двубоя и заслужено си взе победата и трите точки.

Така разградчани ще заминат в приповдигнато настроение за Дания, където в четвъртък излизат в среща-реванш срещу Копенхаген за Лига Европа. След тази загуба Славия остава на незавидното 11 място с едва 21 точки.

Славия-Лудогореь 0:2 (доиграване от 12-ата минута)