ЦСКА надви Левски в горещо волейболно дерби

21:35, 22 фев 17 / Спорт 25 318 Шрифт:

Отборът на ЦСКА победи Левски с 3:1 (25:16, 17:25, 25:18, 29:27) в дербито от Националната волейболна лига, играно пред повече от 5 хиляди зрители в зала „Арена Армеец“. Това информираха от БГНЕС.

Дългоочакваният двубой предизвика голям интерес сред феновете, които създадоха страхотна атмосфера в залата, а волейболистите на двата тима оправдаха сериозните очаквания към тях. Лидерите в класирането започнаха със самочувствие и взеха с лекота първата част, след което дръпнаха и в началото на втората, но „сините“ намериха сили да обърнат и да изравнят резултата. Третият гейм вървеше равностойно до един момент, след което „червените“ поеха контрола и стигнаха до успех. В четвърти гейм момчетата на Александър Попов отново имаха добра преднина, като водеха с 21:17, но Левски успя да се върне в гейма и да изравни, но в крайна сметка „армейците“ стигнаха до успеха с 29:27 и продължават да водят убедително в класирането.