"Дунав" победи "Ботев"

19:40, 24 фев 17 / Спорт 25 826 Шрифт:
Автор:

Дунав“ победи с 2:0 „Ботев“ Пловдив. Мачът от 21-ия кръг на Първа лига се игра на базата на „канарчетата“ в Коматево.

Въпреки разстоянието и работният ден русенският тим бе подкрепен от някои от най-верните си и гласовити фенове.

Домакините започнаха по-добре. Омар Косоко дори уцели гредата, след като засече с глава центриране отляво. В 25-ата минута те получиха и възможност да изпълнят дузпа. Центриране отдясно срещна ръката на върналия се в отбрана Мирослав Будинов и главният рефер Станислав Тодоров посочи бялата точка. Ударът на капитана на „Ботев“ Лъчезар Балтанов обаче бе спасен от Станислав Антонов.

Снимка: ФК "Дунав" Русе

Играта постепенно се поуспокои, а гостите започнаха на свой ред да поглеждат по-често към вратата на „канарчетата“.

Така се стигна до 45-ата минута, когато центриране отдясно на Самир Аясс бе продължено с глава от Будинов и Бирсен Карагарен отбеляза с точен диагонален шут за 0:1.

След почивката дунавци продължиха да търсят своите шансове, като Бранимир Костадинов и Васил Шопов пропуснаха от добри позиции. В 58-ата минута Карагарен бе задържан в наказателното поле на съперника, останал очи в очи с вратаря Иван Чворович и въпреки това стреля, но ударът му не намери целта.

В 70-ата минута обаче нямаше кой да спре Карагарен. Той проби отдясно, взаимодейства си с Бранимир Костадинов и вкара за 0:2 отново с точен диагонален изстрел.

До края „драконите“ продължиха да са по-активни и да атакуват повече. Резултатът обаче остана непроменен и дунавци победиха с 2:0.

Така те запазиха мястото си в топ 6 в родния футболен елит с актив от 31 точки.

В следващия кръг на Първа лига русенският тим „приема“ „Левски“ София на 28 февруари, вторник, от 15:00 ч.

Дунав“ Русе: Станислав Антонов, Искандар Джалилов, Олексий Ларин, Петър Патев, Атанас Атанасов, Диян Димов, Самир Аясс (88 мин. - Христофор Хубчев), Бранимир Костадинов, Бирсент Карагарен (73 мин. - Юлиан Ненов), Васил Шопов, Мирослав Будинов (84 мин. - Ндуе Муйеци).