"Левски" обърна "ЦСКА-София" за победа с 2:1

16:44, 04 мар 17 / Спорт 25 401 Шрифт:

„Левски” победи „ЦСКА-София” с 2:1 пред около 20 000 зрители на националния стадион "Васил Левски" в мач от 23-ия кръг на Първа футболна лига. Тимът на треньора Николай Митов направи пълен обрат, след като изоставаше до 70-ата минута с 0:1.

След този успех „Левски” увеличи на 6 т. аванса си пред „ЦСКА-София” в класирането. „Сините” са втори с 48, а съперникът им – трети с 42. Води шампионът „Лудогорец” с 57 и мач по-малко.

„ЦСКА-София”, който бе символичен гост в срещата, откри още в 5-ата минута. Тогава Арсенио Нунеш овладя топката пред наказателното поле, финтира защитника на „сините” Роман Прохазка и с хубав изстрел не остави шансове на младия 20-годишен вратар Николай Кръстев.

Гол на "Левски" бе отменен в 28-ата минута - Давид Яблонски вкара топката в мрежата зад вратаря Георги Китанов, но Адениджи, който му подаде, бе в положение на засада.

В 70-ата минута обаче Яблонски изработи дузпа, след като финтира вратаря Китанов и той го спъна в наказателното поле. Прохазка вкара от 11 метра и изравни, а това бе първи гол във вратата на ЦСКА след 7 мача и общо над 630 минути „суха мрежа” в двубои от Първа лига.

В 78-ата мин. „Левски” направи пълен обрат. Чехът Яблонски реализира, засичайки топката с глава след центриране на Мехди Бурабиа от пряк свободен удар отляво на наказателното поле.

До края на мача Николай Кръстев спаси две чисти положения за гол на противника и запази аванса на „Левски”.