Страхотен успех! Юношеските ни национали се класираха за Евро 2017!

12:15, 28 мар 17 / Спорт 25 436 Шрифт:
Автор: Тодор Беленски

Юношеският национален отбор на България постигна фантастичен успех! „Лъвчетата“ победиха с 3:1 на Босна и Херцеговина в прекия сблъсък за класиране на Евро 2017 и с това си гарантираха място на финалите в Грузия от 2-ри до 15-ти юли тази година.

Двубоят беше директна битка за участие в европейските финали, а единствено трите точки устройваха състава на България.

Българските футболисти спечелиха първото място в група 5 със седем точки след победите над Босна и Херцеговина и домакина Франция и равенството срещу Израел в първия мач. Босненците останаха втори с четири точки.

Двубоят на стадион "Мунисипал" във френския град Виньой започна страхотно за нашите момчета и още в шестата минута те поведоха чрез Георги Русев, който откри резултата от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Тонислав Йорданов.

Калоян Кръстев удвои аванса на България след асистенция на Георги Русев. В продължението на първата част отново Кръстев беше точен, за да затвърди преднината за българите още преди почивката.

В 64-та минута Босна и Херцеговина успя да вкара почетен гол чрез  Демирович и оформи крайния резултат в мача.

България ще играе едва за трети път на европейско първенство в тази възраст.. Първото класиране беше през 2008 г. при Михаил Мадански, а второто - през 2014 г. под ръководството на Александър Димитров.