ЦСКА 1948 се класира за полуфиналите в турнира за Купата на АФЛ

19:16, 29 мар 17 / Спорт 25 503 Шрифт:

ЦСКА 1948 победи Беласица (Петрич) с 3:1 в зоналния финал на Югозапада за Купата на АФЛ, съобщи официалният сайт на "армейците". Момчетата на Валентин Илиев си осигуриха място във финалната четворка след един много емоционален мач.

Срещата започна с минута мълчание в памет на бащата на Кристиян Дяков от състава на ЦСКА 1948 и всеки един гол бе посветен на него.

Спас Спасов откри резултата за "червените" в 49-ата минута. Пет минути след това Марио Димитров удвои преднината на своя тим. В 79-ата минута Атанас Кръстев направи резултата класически след далечен удар от 30 метра. Малко след това домакините остаха с човек по-малко, след като Кирил Атанасов получи директен червен картон. Единственото попадение за Беласица бе дело на капитана Владимир Кабранов, който оформи крайното 3:1 в 82-ата минута.

"Армейците" се класираха за финалната четворка на турнира, където ги очакват Загорец, Черноморец (Балчик) и преименувания Ботев (Луковит).