Витоша (Бистрица) пропусна да се изравни с лидера във Втора лига

22:51, 08 апр 17 / Спорт 25 465 Шрифт:

Третият в класирането на Втора лига Витоша (Бистрица) пропусна отлична възможност да се изравни с лидера Етър (Велико Търново) на първото място във временното класиране. Отборът на Костадин Ангелов завърши 0:0 в гостуването си на Спартак (Плевен) в среща от 23-ия кръг на първенството, предаде Sportal.bg.

"Бистришките тигри" започнаха по-силно срещата, като създадоха две-три опасности под силния дъжд на градския стадион в Плевен. След 25-ата минута дъждът спря, като изгря слънце, но качествен футбол не се видя от близо 350-те зрители. Във втората половина на първата част момчетата на Александър Георгиев бяха малко по-активни.

В 7-ата минута плевенския вратар Димитър Пантев спаси отблизо. Секунди по-късно нямаше футболист на Витоша, който да засече търкалящата се пред голлинията на Спартак топка. В 21-ата минута Петко Цанков шутира над гредата. После Цветелин Радев застана на пътя на топката след удар на Отофе Пол. Половин час след началото домакините най-после застрашиха вратата на Християн Василев, но Кевио Озей не успя да го преодолее. Малко преди почивката Рангел Абушев и Крис Гади не уцелиха вратата след удари с глава.

През второто полувреме нивото падна. Пантев предотврати няколко суматохи пред мрежата си. Селекцията на Александър Георгиев пък отново не сътвори нищо смислено и напълно заслужено съперниците си разделиха точките.

Витоша вече има 43 точки, колкото и вторият Септември (София). Играчите на Христо Арангелов обаче имат мач по-малко. Равенството бе седмо за Витоша, докато Спартак вече четвърти пореден мач не познава загубата. В тях отборът записа шест точки, като днес бе изпреварен от Оборище. Така плевенчани са на 13-то място с 27 точки.