ЦСКА 1948 стана предсрочно шампион

10:11, 30 апр 17 / Спорт 25 366 Шрифт:

Отборът на ЦСКА 1948 записа нова убедителна победа в първенството, съобщи официалният сайт на тима. "Червените" разгромиха Железница с 9:0 и си гарантираха шампионската титла на СРГ-ЮГ. Четири кръга преди края на сезона, футболистите на Валентин Илиев са еднолични лидери в класирането и със сигурност отиват на баражите за влизане в Трета лига.

Тимът на Железница започна двубоя с лек натиск, но надеждите им бяха попарени още в 15-ата минута, когато Марио Димитров откри резултата за ЦСКА 1948. До края на първата част, "червените" имаха повече шансове и логично на почивката се оттеглиха при резултат 3:0. Двата гола бяха дело на Спас Спасов в 32-ата минута и на Йоан Маринов, който бе точен в 41-ата минута.

Второ полувреме не се различаваше особено от първата част. Не бяха изминали и 5 минути след първия съдийски сигнал и отново Марио Димитров се разписа за 4:0. Пет минути по-късно, Кристиян Петров отбеляза за 5:0. В 60-ата минута Йоан Маринов отбеляза гол №100 за състава на ЦСКА 1948 във всички турнири. Интересното при това попадение бе, че именно Маринов е първият официален голмайстор на "червените.

До края на мача се разписаха и Илия Джамов в 85-ата минута, Георги Божилов минута по-късно и Кристиян Петров, който оформи крайното 9:0.

Стартов състав на ЦСКА 1948: 1. Кристиян Дяков 20. Георги Младенов(6. Станислав Желязков) 15. Христо Митев 25. Герман Петров(к.) 2. Атанас Кръстев(93. Кристиян Петров) 10. Сава Савов(22. Димитър Захариев) 16.Илия Джамов 32. Спас Спасов(4.Радослав Димитров)  8.Георги Кънчев 21. Марио Димитров(9. Георги Божилов) 17. Йоан Маринов.

В сряда ЦСКА 1948 гостува на втория в класирането в "А" Окръжна група - Витоша (Бистрица).