Лукойл Академик с две победи напред във финала на баскетболистите

21:14, 24 май 17 / Спорт 25 483 Шрифт:

„Лукойл Академик“ поведе с 2:0 победи във финала на баскетболистите. В Правец домакините постигнаха нов успех срещу „Берое“ с 82:73.   Четири минути преди края на срещата интригата отпадна, след като победителите водеха с цели 15 точки. Силни изяви имаше цялата стартова петорка на домакините. Двама от тях постигнаха „ дабъл дабъл“ - Зак (на снимката, 16 т. и 12 борби) и  Корниенко (12 т. и 10 борби),  силни минути имаха Аврамов  (11 т.) , Дани Гибсън (14 т. и 7 асистенции)   и  Захариев (9 т.). „Лукойл Академик“ превъзхождаше в борбата под кошовете и асистенциите.

Издънка за гостите бе играта на Арън Джонсън (7 т.) и Шейн Гибсън  (5 т.).

Третата среща, която може да се окаже решаваща за 26-та титла на „Лукойл Академик“ е в събота (27 май) при домакинство на „Берое.

В спора за третото място „Рилски спортист“ бе категоричен и при втората си победа над „Черно море Тича“ и за трети път в своята история спечели бронзовия медал. В реванша във Варна самоковският превъзхождаше съперника си -  94:62 , като победните десет минути бяха третите, спечелени от гостите с 32:13. Ударното трио бе Бруинсма  (27), капитанът Бозов (17) и Вутев (24). Превъзходството на победителите бе в борбата под кошовете (18 овладени топки в повече), както и във високия процент на стрелбата, особено за две точки. А Христов и Джурич бяха единствени от домакините, които преминаха двуцифрения точков актив – съответно с 12 и 10 т.