Везенков и Барселона изравниха резултата в четвъртфиналната серия

12:48, 26 май 17 / Спорт 25 331 Шрифт:

Българският баскетболист Александър Везенков игра много силно за Барселона във втората среща от четвъртфиналната серия на Лига Ендеса срещу Валенсия – 91:79 (20:19, 29:13, 24:27, 18:20). Така каталунците, които като домакини изравниха резултата – 1:1, утре като гости ще трябва да преодолеят съперника си ако искат да стигнат до полуфинала.

Везенков не започна срещата, влезе през втората част и вкара 13 т. за 29 минути на терена. Към актива си прибави още и пет борби и една асистенция.

Силните минути на домакините бяха точно през втората част, когато след серия от 20:5 дръпнаха в резултата със 17 т. Третата и четвъртата части бяха по-равностойни, дори бяха спечелени с минимална разлика от гостите, но каталунците през цялото време поддържаха комфортна двуцифрена преднина.

Най-резултатен за победителите бе Алекс Ренфроу – 16 т., а за гостите Сасятре – 17 т.