Спорът за титлата при баскетболистите продължава

21:46, 27 май 17 / Спорт 25 507 Шрифт:

„Берое“ победи в Стара Загора „Лукойл Академик“ със 74:64 (21:20, 20:8, 18:20, 15:16) и запази интригата в спора за титлата в Националната баскетболна лига. Успехът съкрати преднината на гостите, които след първите две срещи в Правец водеха с 2:0 победи.

Решаващата част за победителите бе втората, като почивката дойде при 13 точки аванс за беройци. В техните редици имаше вече друг Шейн Гибсън, който се реабилитира за безличната си игра в първите два мача, като неговите 22 т. силно наклониха везните в полза на домакините. „Берое“ водеше в резултата през по-голяма част от срещата, дори през четвъртите 10 мин. разликата достигна до 19 т.

Гостите отстъпваха в точността при стрелбата, особено от зоната за три точки, борбата под кошовете също не им донесе успех, както при двете победи като домакини. Единствен силно се представи Димитър Димитров (17 т.), втори по резултатност на терена след Шейн Гибсън. Стрелбата на Максим Корниенко не вървеше (два сполучливи от 9 опита) и от стартовата петица единствен Стив Зак записа двуцифрена резултатност (10 т.).

При резултат 2:1 победи за шампионите от „Лукойл Академик“ четвъртата среща е в понеделник (29 май)отново в Стара Загора.

Дисциплинарно-административният съвет към НБЛ е наложил глоби за извършени нарушения в първите два мача на играча на „Берое“ Рейли-Рос – 400 лв., както и на двамата треньори Любомир Минчев („Берое“) – 300 лв. и на Тони Дечев („Лукойл Академик“ ) – 200 лв.