След 11 години германец спечели откритото първенство на Китай по тенис на маса

14:44, 27 юни 17 / Спорт 25 726 Шрифт:
Автор:

За първи път от 11 години Откритото първенство на Китай по тенис на маса, което е и четвърти турнир от 2017 ITTF World Tour Platinum, бе спечелено от германец – Димитрий Овчаров (под №5 в световната ранглиста - на заглавната снимка). Той победи драматично на финала сънародника си Тимо Бол (№8) с 4-3 (17-15, 7-11, 12-10, 11-9, 7-11, 6 -11, 12-10). Последният път, когато германец стана победител бе през 2006 г.. Тогава точно Бол надигра един от най-популярните и обичани спортисти в Китай Ванг Личин, за да спечели титлата.

Тазгодишният финал в 11-милионния град Чънду (провинция Съчуан) бе изцяло германски, след като първите трима в световната ранглиста, китайците Ма Лонг, Фен Жендонг и Ху Хин отпаднаха. Овчаров, поведе с 3:1 гейма, и все пак не можа да затвори мача, тъй като 36-годишният Бол изравни резултата. В решителния контрагейм Бол водеше с 10:6, но шест поредни точки на съперника му сложиха точка на двубоя. И двамата тенисисти бяха бурно аплодирани от над 20 хиляди зрители.

Следващият турнир от Seamaster 2017 ITTF World Tour Platinum е в Брисбън (Австралия) от 2-и до 7-и юли, а в края на годината 16-те най-добри при мъжете и жените ще излъчат и №1 в Тура.

Българското издание на Seamaster ITTF Word Tour Asarel Bulgaria Open е от 15-ти до 20-ти август в Панагюрище.