Денис Димитров с победа и на 200 м на Европейското отборно п-во

07:42, 22 юни 15 / Спорт 25 243 Шрифт:
Ден след като записа победа в спринта на 100 метра, Денис Димитров завърши на първо място и на 200 метра на Европейското отборно първенство по лека атлетика, 2-ра лига, в Стара Загора. В много оспорваното бягане състезателят на „Локомотив” Русе изпревари с 1 стотна втория в класирането.

Денис Димитров финишира за 21.38. На второ място е представителят на Унгария Давид Оноди, с резултат 21.39. Трети, с време 21.63, е исландецът Колбейн Хьодур Гунарсон. След тях в дисциплината се класираха представителите на Дания, Хърватия, Кипър, Сърбия и Словения.

В Стара Загора българските атлети записаха 12 победи, шест втори места и четири трети позиции, за изкачването си в 1-ва лига на Европейското отборно първенство.