Илина Стоянова на крачка от медалите на ЕМОФ в Тбилиси

10:17, 02 авг 15 / Спорт 25 308 Шрифт:
Джудистката Илина Стоянова остана на крачка от медалите в кат. до 70 кг на Европейския младежки олимпийски фестивал /ЕМОФ/ в Тбилиси. Състезаващата се за сливенската СА „Ставен”  състезателка отстъпи в спор за бронзовото отличие на чехкинята Паулисова.

Останалите сливналии, участвали в надпреварата - Боряна Борисова, Божидар Темелков, Иван Стефанов, не намериха място сред призьорите.

В турнира по лека атлетика Георги Монев завърши на 9-то място в тласкането на гюле с резултат 15.32 м.

България спечели три медала от Европейски младежки олимпийски фестивал. Адриан Андреев стана шампион на тенис,  волейболистите ни са със сребро, а Лиляна Георгиева завърши втора в бягането на 800 м в атлетическия турнир с личен и национален рекорд от 2.07.89 мин.