Кметът на Варна награди млади спортисти

13:00, 07 авг 15 25 276 Шрифт:
Кметът на Варна Иван Портних награди днес младите спортисти, които представиха достойно града в две елитни международни спортни събития - Световните летни игри „Спешъл Олимпикс“, които се проведоха в Лос Анжелис, и Младежките спортни игри в Олборг, Дания.

„Много е хубаво, когато има толкова много млади и достойни варненци, представили града ни в различни части на света. Тези медали са поредно доказателство, че когато има силен дух, спортен хъс и воля, победите идват заслужено! Вие сте част от лицето на нашия град, на нашата Европейска младежка столица! Благодаря и на треньорите, които всеотдайно подготвят нашите състезатели! Убеден съм, че за в бъдеще ще ни зарадвате с още по- значими постижения. На добър час и успех!, обърна се кметът към състезатели и треньори.

На Световните летни олимпийски игри „Спешъл Олимпикс“ от общо 29 медала за България, варненските олимпийци спечелиха 5 златни и 1 сребърен медал.

В дисциплината ролери: Таня Иванова е с два златни медала - индивидуално 100м и щафета 2х100м, а близначката й Ваня Иванова е със златен и сребърен медал – съответно на щафетата 2х100м и на индивидуалното представяне. Техен треньор е Елена Колева.

Велико Великов е с два златни медала в конната езда в дисциплините - английска обездка и паркур (преодоляване на препятствия), а в щафетата, където са двама в отбор, заема шесто място. Негов треньор е Пламен Климов.

Състезателите от Младежките спортни игри в Олборг, Дания, се върнаха с медали в 4 от състезателните дисциплини:

Злато спечели отборът по футзал от VІІ СОУ „Найден Геров“ в състав Радослав Вечев, Йордан Атанасов, Георги Калинков, Виктор Попов, Лъчезар Йорданов, Георги Топалов, Ростислав Маринов и Теодор Семов, с треньор Йордан Йорданов.

Бронзов медал в турнира по баскетбол спечелиха момичета в състав: Йоанна Стефанова, Адриана Балтанова, Екатерина Томова, Михаела Ангелова, Мартина Славчева, Симона Симонова и Елица Василева, заедно с техния треньор Митко Мирчев.

Медали в приятелски турнир по стрийтбаскет на смесени отбори взеха Михаела Ангелова – златен медал, и Елица Василева – бронзов медал.   Общо четири златни и седем сребърни медала завоюваха варненските спортисти в плувния турнир. Състезанията, в които взеха участие възпитаниците на Първа ЕГ - Филотея Димитрова, Емил Генчев и Мартин Михов, се проведоха на закритата плувна база на един от спортните клубове в града.   Злато в дисциплината 100 м. гръб спечели Емил Генчев, който остана втори на 50 м. и 200 м. кроул, 200 м. гръб, 100 м. съчетано.

Филотея Димитрова е с общо три златни медала при момичетата, съответно при 200 м. съчетано, 100 м. делфин и 100 м. бруст. В оспорвана битка при дисциплините 50 м. кроул, 100 м. кроул и 200 м кроул, младата надежда на варненското плуване остана втора.    В леката атлетика Варна беше представена от възпитаниците на Първа ЕГ: Михаела Чирпанлиева, Ивона Иванова и Живко Сяров, който спечели бронзов медал в дисциплината дълъг скок.