Българка спечели бронза в международния турнир по художествена гимнастика (галерия)

21:14, 12 авг 15 / Култура 25 715 Шрифт:
Художествената ни гимнастичка Боряна Калейн взе бронзов медал при девойките в провелия се днес международен турнир „София къп“ в зала „Арена Армеец“. Тя получи общ сбор от 60,800 точки за съчетанията си, като преди нея се класираха рускините Алина Ермолова (злато) с 63,500 точки и Анна Соколова (сребро) с 60,950 точки.

В състезанието участваха 33 грации, като страната ни беше представена от 9 от най-талантливите ни млади гимнастички - Петя Борисова, Кристина Ташева, Ерика Зафирова, Боряна Калейн, Йоана Николова, Полина Иванова, Галатея Герова, Дамяна Беловяа и Биляна Писова.

На четвърто място в турнира остана българката Йоана Николаева, чието представяне се зачита в класирането на "София къп“.

В петък предстои Световната купа по художествена гимнастика, чийто домакин отново е София.