"Марисан" Русе падна с 0:4 като гост на "Шумен 1929"

21:02, 15 авг 15 / Спорт 25 304 Шрифт:
Отборът на „Шумен 1929” стартира по отличен начин в първенството на В североизточната футболна група. На стадион „П. Волов” шуменци победиха с 4:0 новака в групата „Марисан” Русе.

Футболистите на „Шумен 1929” надиграха своя съперник, а можеха да вкарат и повече голове. Русенци се опитваха да обстрелват от далече вратата на „Шумен 1929”, а на два пъти създадоха и по-опасни положения в наказателното поле, но без успех.

Домакините откриха в 6-ата минута, когато Банков намери непокрития Отофе в наказателното поле и нападателят атрактивно отбеляза за 1:0.

Въпреки, че контролирха играта, шуменци вкараха втори гол едва в 27-ата минута. Този път Густаво, който бе един от най-добрите на терена в този мач, бе изведен сам срещу вратаря на гостите и без проблеми вкара за 2:0.

В 37-ата минута домакините имаха претенции за трети гол, но според рефера такъв нямаше. След изстрел на Герчев вратарят Ангелов изби топката, но не успя да я улови и тя се насочи към десни страничен стълб на вратата. Според домакините кълбото бе минало голлинията, но главният съдия Димитър Михайлов от Варна даде знак играта да продължи.

През втората част доминацията на шуменци продължи. Те успяха да вкарата още две попадения във вратата на „Марисан”. В 65-ата минута точен бе Християн Василев, а в 71-ата Живко Герчев от пряк свободен удар оформи крайния резултат в мача.

„Шумен 1929”: С. Димитров, Минчев, Банков, Емануел, Е. Димитров, Герчев /Симеонов/, Василев /Луиз/, Даниел, Генчев /Илиев/, Густаво, Отофе

„Марисан: Ангелов, Станчев /Мустафа/, Тодоров, Белчинов, Бунгурджиев, Салиев, Илиев, Миленов /Н.Стефанов/, Десиславов, Хараланов, Иванов /М. Стефанов/