"Ботев" (Пловдив) загуби от "Славия" с 0:1 (снимки)

19:44, 16 авг 15 / Спорт 25 255 Шрифт:
"Ботев" (Пловдив) загуби от "Славия" с 0:1 в мач от 5-ия кръг в "А" група. Преди началото на мача в "Коматево" се изсипа пороен дъжд, който затрудни играта през първата част на двубоя.

Янис Карабельов пропусна да даде аванс на "белите" в 23-ата минута. "Жълто-черните" отговориха с удари на Йордан Христов и Радослав Терзиев, но без успех.

В първите минути на втората част футболистите на "Ботев" атакуваха противниковата врата, но до гол не се стигна.

Единственото попадение в срещата реализира Ивайло Димитров. Нападателят на "Славия" с удар от границата на наказателното поле изпрати топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата на Виктор Голас.

Ботев беше близо до равенството в 70-ата минута, но топката срещна страничната греда. До края на срещата "канарчетата" правиха всичко възможно да отбележат гол, но усилията им не се увенчаха с успех.