Съперник на "Дунав 8806" в Еврокъп с втора победа в първенството на Швеция

06:10, 08 окт 15 / Спорт 25 354 Шрифт:
Втора победа записа тимът на "Люлео" в женския шампионат по баскетбол в Швеция. Съперникът на "Дунав 8806" в турнира Еврокъп разгроми състава на "Висбю" със 106:55. Така отборът воден от Йенс Тилман постигна втори успех от началото на първенството и е лидер в класирането.

Срещата беше равностойна само през първата четвърт. След това тимът на "Люлео" напълно доминираше в играта. Те спечелиха втората част с 27:17, а след почивката бяха още по- убедителни. В третата четвърт резултатът е 34:8, а в последните 10 минути- 24:8.

Така "Люлео" стигнаха до разгромния успех, за който Ейша Бойд беше най- резултатна с 22 точки, с 19 е Анна Бартолд, а общо 6 баскетболистки в отбора завършиха с повече от 10 точки.