Четири златни и един бронзов медала завоюваха горнооряховските лекоатлети на пробега „МИКИ”

16:18, 10 окт 15 / Спорт 25 362 Шрифт:
Четири златни и един бронзов медала завоюваха горнооряховските лекоатлети на лекоатлетическия шосеен пробег-мемориал „Димитър Велиславов-МИКИ”, съобщиха организаторите.

В състезанието, се включиха близо 100 атлети от цялата страна. През 2014 г. мемориалът „МИКИ” бе възобновен от Община Горна Оряховица и трите лекоатлетически клуба в Горна Оряховица след близо 10-годишно прекъсване. Първото му издание беше през 1992 г., а второто – през 2005 г. за 20-годишнината от смъртта на МИКИ.

Пробегът бе открит от заместник-кмета на общината Деница Коева. Гости на откриването бяха народният представител инж. Клавдия Григорова – Ганчева, з.м.с. Светла Златева – олимпийска рекордьорка и почетен гражданин на Горна Оряховица, Зоя Стефанова - главен експерт от Министерството на младежта и спорта, семейството на Димитър Велиславов - МИКИ, негови състезатели и спомоществователи на турнира.

Преди началото на същинския пробег в масовия лекоатлетически старт се включиха близо 150 деца от предучилищна възраст и ученици от 1 до 4 клас.

След малчуганите на старт застанаха големите атлети. Горнооряховските спортисти завоюваха общо четири златни и един бронзов медала. Първа при жените се класира Моника Георгиева от ЛК „Локомотив 2010” (Горна Оряховица).

Нейни подгласнички станаха Добринка Шаламанова СК „Класа” (София) и Маринела Нинева КЛА „Локомотив” (Дряново). При мъжете на първо място се класира Стоян Владков от Добрич. Втори и трети се наредиха Деян Атанасов от Панагюрище и Стоян Тевекелев КЛА „Локомотив” (Дряново).

Първа при девойките старша възраст е миналогодишната победителка Диляна Минкина СКЛА „Средногорски атлет” (Пирдоп). На второ и трето място се класираха Джанел Мехмед СКЛА „Нови пазар” и Наталия Иванова ЛК „Атлетик” (Луковит).

Златен медалист при юношите старша възраст е горнооряховчанинът Даниел Кожухаров, състезател на „Локомотив 26”. След него се наредиха Светлин Иванов „Орловец 93” (Габрово) и Здравко Тончев СКЛА „Шумен”. Първа при девойките младша възраст е Елица Тодорова СКЛА „Средногорски атлет” (Пирдоп). На второ и трето място се класираха Полина Панова ЛК „Загорец” (Нова Загора) и Габриела Михайлова от Трявна.

При юношите младша възраст победител е Момчил Петров „Атлетик” (Тервел). Негови подгласници станаха Християн Стоянов „Орловец” (Габрово) и Трифон Илиев от Шумен. Златният медал при момчетата под 16 години бе спечелен отново от горнооряховски спортист-Георги Арсов ЛК „Локомотив 55”. След него ес наредиха Симеон Димитров СКЛА „Шумен” и Данчо Робертов ЛК „Атлетик” (Луковит).

Победител при момичетата под 16 години е Шансел Мехмед СКЛА „Нови пазар”. Втора е Денислава Борисова СКЛА „Шумен” и трета се нареди Андрея Йорданова ЛК „Локомотив 55” (Горна Оряховица). Отново горнооряховчанин триумфира и при момчетата под 14 години. Томи Димитров от „Локомотив 2010” завоюва златния медал.

След него останаха Мелих Мустафа от шумен и Димитър Иванов от Трявна. При момичетата под 14 години първа е Елеонора Манева ЛК „Загорец” (Нова Загора). На второ и трето място се класираха Ния Вичева „Орловец 93” (Габрово) и Йоана Пенева СКЛА „Нови пазар”.

Победителите получиха наградите си от заместник-кмета на Общината Деница Коева, от з. м. с. Светла Златева, от съпругата и децата на МИКИ, както и от негови състезатели. В награждаването се включи и един от спонсорите на турнира Илия Илиев от „Автоекспрес”.