Над 500 ученици от Шумен събра 48-ото издание на крос “Златна есен”

13:56, 16 окт 15 / Спорт 25 561 Шрифт:
Традиционния лекоатлетически крос за Шумен “Златна есен” събра за 48-ми път възпитаниците на всички училища в Шумен в Градската градина.

Участниците премериха сили в едно от най-старите състезания в Шумен.

Учениците бяха разделени в четири възрастови групи при момичета и момчета и бягаха на различна дистанция. Освен индивидуалните награди, бяха присъдени купи за първите три отбора, както и голямата награда за масовост, която се дава на училище с най-много състезатели.

Стартът на надпреварата бе даден от Найден Косев – директор на дирекция "Култура, просвета и младежки дейности" в община Шумен. За доброто настроение на участниците танцуваха мажоретките към УСШ “Хан Крум.

За втора поредна година купата за масовост отиде при възпитаниците на СОУ “Панайот Волов”. Училището участва с 60 свои състезатели.

С най-много призови места се отличиха учениците на Природо-математическата гимназия “Нанчо Попович” и те спечелиха първото място в отборното класиране. Втори се наредиха учениците на СОУ “Панайот Волов”, трети – на ІІІ ОУ “Димитър Благоев”.

В индивидуалната надпревара организаторите от Община Шумен, лекоатлетически клуб “Шумен” и Ученическа спортна школа “Хан Крум” присъдиха награди на финиширалите до шесто място, а медали получиха първите трима във всяка възрастова група.

При момичета 3-4 клас призовата тройка е: Мерве Мустафа от НУ “Княз Борис І”, Ивана Бонева от НУ “Илия Р. Блъсков”, Станислава Стойкова “СОУ “П. Волов”. При момчетата в тази възрастова група първи стана Емирхан Хюсеин от НУ “Княз Борис І”, втори се нареди Славян Добрев от НУ “Илия Р. Блъсков”, трети финишира Калоян Марчев от ІІІ ОУ “Димитър Благоев”.

Победителите при момичета и момчета 5-6 клас са: Никол Миткова ІІІ ОУ, Ипек Ибрахимова от ОУ “Св. Св Кирил и Методий” село Царев брод, Иванета Станчева от СОУ “Васил Левски”; Алпай Хасанов от СОУ “Сава Доброплодни”, Асен Станчев от СОУ “Васил Левски”, Никола Иванов от СОУ “Сава Доброплодни”.

При момичетата 7-8 клас първото място зае Йоанна Росенова от ПМГ, втора финишира Нелин Исмаилова от ІІІ ОУ, трета – Виктория Йорданова от ПМГ.

При момчетата 7-8 клас победител е Константин Диянов от ГПЧЕ “Никола Вапцаров”. Втори се нареди Ренан Вератов от ІІ ОУ, трети – Борис Великов от СОУ “П. Волов”.

При най-големите 9-12 клас при момичетата призовата тройка окупираха възпитаници на ПМГ “Нанчо Попович”. Първа стана Виктория Герчева, втора Елис Мюмюнова, трета – Кристияна Василева.

При юношите 9-12 клас двамата съотборници в клуба по лека атлетика в Шумен Енгин Исеин и Здравко Тончев финишираха едновременно. След жребий първото място бе присъдено на Исеин, Тончев остана втори. Бронзовият медал спечели Ахмед Илхан от СОУ “П. Волов”.

Наградите на победителите бяха връчени от директора на УСШ Валентин Савчев и Даниел Даулов – старши експерт “Спорт и младежки дейности” в Община Шумен.