Летящ старт за "сините феи" в първенството

19:42, 17 окт 15 / Спорт 25 397 Шрифт:
"Дунав 8806" стартира ударно защитата на шампионската си титла в родното баскетболно първенство при дамите за сезон 2015/2016. "Сините феи" победиха старозагорския "Берое" с 86:58 (27:16, 24:13, 17:14, 18:15) в залата в русенския квартал "Здравец".

Дунавки владееха играта още от началната сирена. Още не бяха изминали 5 минути, когато авансът им вече бе двуцифрен за 16:5. До края на първата част той продължи да варира между 10 и 20 точки. След 10 минути игра домакините водеха с 27:16.

Следващата част продължи при подобен сценарий, което позволи на Георги Божков да започне ротацията рано в мача. Това не наруши ритъма и на почивката таблото вече показваше 51:29 за "сините феи".

След подновяването на играта дунавки понамалиха оборотите и поддържаха аванс между 25 и 30 точки. 10 минути преди края резултатът бе 68:43 в тяхна полза. Това позволи срещата да се доиграва в спокойно темпо, а финалната сирена отмери 86:58 за русенския състав.

Най-добра за победителките бе Дженифър Брандън, която завърши с дабъл дабъл от 20 точки и 17 борби. Радостина Димитрова вкара 14 точки, а Биляна Степанович записа дабъл дабъл с по 13 точки и борби. За гостите с 16 точки се отчете Дияна Станчич, а Ивелина Вранчева добави 11.