България остана на четвърто място в Европейското по волейбол

19:32, 18 окт 15 / Спорт 25 368 Шрифт:
Българският национален отбор по волейбол не успя да се пребори за бронзовия медал на Европейското първенство, след като загуби от Италия с 1:3 гейма. Българите останаха четвърти. Те изиграха общо 6 двубоя, като отбелязаха 4 победи и 2 загуби.

Въпреки отреденото място извън челната тройка на възпитаниците на Пламен Константинов, феновете продължиха да скандират „Българи юнаци” от трибуните в зала „Арена Армеец”. Мачът започна с по-ранен час заради телевизионното му излъчване в полуостровната страна.

Първият гейм завърши с 20:25 за италианците. Вторият приключи с 25:14 отново за Италия. България взе третия гейм, като отбеляза 25 точки в сравнение с италианците, които останаха с 23 точки.

Четвъртият гейм беше решаващ за мача. Той завърши с 25:23 за италианците и отреди третото им място в първенството.