Турският съперник на "Дунав 8806" започна с победа в първенството

06:44, 20 окт 15 / Спорт 25 413 Шрифт:
С победа започна новия сезон в женското баскетболно първенство на Турция съставът на Истанбулския университет. Първият съперник на "Дунав 8806" в група D на турнира Еврокъп се наложи със 66:60 над тима на Бешикташ. С основен принос за успешния старт на отбора в шампионата е бившата състезателка на русенския състав Виктория Мирчева.

Тя беше най- резултатна в отбора си. Мирчева е с 21 точки, като завърши срещата и с 6 борби, 2 асистенции и 2 отнети топки. 17 точки за победата в първия кръг на първенството отбеляза Тан Уайт. Тимът на Истанбулския университет започна по- силно двубоя и след края на първата четвърт имаше преднина от 7 точки.

И през втората част те имаха инициативата, а на полувремето водеха с 40:28. След почивката отборът на Бешикташ намали пасива си, но до пълен обрат в резултата не се стигна. "Дунав 8806" гостува на "Истанбулския университет" следващата седмица. Първата среща на русенския състав в група D e на 29 октомври.