Каратеките на „Спартак-Плевен“ с 3 медала от Национална купа

07:42, 20 окт 15 / Спорт 25 399 Шрифт:
Каратеките на „Спартак-Плевен“ приключиха спортния сезон с 1 златен и 2 бронзови медала от надпреварата за Националната купа на БНФК. Това съобщи президентът на клуба Милена Кирниколова и уточни, че състезанието е проведено в столицата през почивните дни.

Състезателката на клуба Мирела Йолова се пребори успешно и с двете си опонентки в ката при 14-15 г. девойки и грабна златния медал с две отлични изпълнения на катите Енпи и Бассаи дай. В победните си срещи тя надви опонентките си с 5:0 съдийски гласа.

Марк Томов е носител на единия бронзов медал при 14-15 г. юноши в категория до 57 кг. Въпреки скорошното боледуване, Марк приключи състезателния сезон успешно. Третия бронзов медал е за Александра Александрова, която се състезава при 16-17 г. девойки в кат. над 59 кг. Отлични срещи изигра най-малкият ни представител на ката – 8 годишният Тихомир Тодоров. Тихомир се класира 5-ти след 2 победи и 2 загуби.

Това беше и последното състезание за календарната година за възпитаниците на карате школата „ Спартак”.