"Люлео" със седма поредна победа в Швеция преди гостуването в Русе

06:38, 03 ное 15 / Спорт 25 364 Шрифт:
Пореден категоричен успех записа съставът на "Люлео" в женското баскетболно първенството на Швеция. Следващият съперник на "Дунав 8806" в турнира Еврокъп продължава със силното си представяне и е без загуба от началото на сезона.

Двубоят от група D между двата отбора е в четвъртък, 5 ноември, в Русе. Седмата победа победа на "Люлео" в първенството на Швеция е срещу "Алвик Баскет" с 86:59.

Тимът воден от Йенс Тилман доминираше в играта от самото начало до края на двубоя. Те спечелиха първата четвърт с 27:19. През втората част бяха още по- убедителни- 27:15, така на практика решиха изхода на срещата след 20 минути игра. След почивката увеличиха още преднината си в резултата и стигнаха до убедителния успех.

За категоричната победа на "Люлео" с основен принос беше Алис Нистрьом. Тя завърши с дабъл- дабъл, 22 точки и 13 борби. Също с дабъл- дабъл, 12 точки и 13 борби, е Анна Бартолд. 17 точки отбеляза Мартина Сталвант.