"Ботев" (Пловдив) загуби от "Берое" с 1:3

16:36, 08 ное 15 / Спорт 25 465 Шрифт:
Отборът на "Ботев" (Пловдив) записа поредна загуба след днешния двубой срещу "Берое" на базата в "Коматево". "Канарчетата" загубиха с 1:3 от старозагорци и осават на 8-о място в класирането с 15 точки.

Резултатът бе открит в самия край на първото полувреме. В 44-тата минута бившият състезател и юноша на "Ботев" Георги Андонов изпълни пряк свободен удар право в горния десен ъгъл на вратата на Голас и "Берое" поведе.

Втория гол за старозагорци отбеляза с глава Елиаш да Силва в 73-тата минута след центриране на Спас Делев в наказателното поле на "жълто-черните".

Разгромното трето попадение във вратата на "канарчетата" дойде в 84-тата минута, когато Атанас Зехиров пое топката в средата на терена, премина необезпокояван през 3-ма играчи на "Ботев" и с удар от около 22 метра прати кълбото във вратата.

В последната минута от редовното време Божидар Васев вкара за "Ботев".

Жълти картони в мача получиха Веселин Пенев и Иво Иванов, Георги Динков и Елиаш да Силва от "Берое", както и "канарчетата" Пламен Николов и Милен Гамаков.