"Левски" победи с 1:0 "Локомотив" (Пд)

18:28, 08 ное 15 / Спорт 25 374 Шрифт:
"Локомотив" (Пловдив) загуби от "Левски" с 0:1 на стадион "Георги Аспарухов" в столицата в последна среща от 15-ия кръг на "А" група. Единственото попадение в мача отбеляза Мигел Бедоя в 77-ата минута.

С победатата си над "черно-белите" "Левски" остава едноличен лидер с 31 точки, а Локо запази 7-ото място с 18 точки в актива си.

Домакините доминираха почти през целия мач над съперниците си от Пловдив, които обаче също сътвориха добри положения, но така и не успяха да стигнат до гол.

Най-добрият шанс за "смърфовете" дойде в 50-ата минута, когато Зоран Балдовалиев изпълни пряк свободен удар, но топката попадна в стената.

Териториалният натиск, наложен от домакините, в крайна сметка им донесе ценните три точки. В герой на мача се превърна Мигел Бедоя, който след една изсипана топка би отблизо в опразнената врата и отбеляза единствения гол в срещата.