"Люлео" с 11 поредни победи в Швеция

06:42, 17 ное 15 / Спорт 25 359 Шрифт:
Продължава победната серия на отбора на "Люлео" в женското баскетболно първенство на Швеция. Съперникът на "Дунав 8806" в група D на турнира Еврокъп записа два разгромни успеха в шампионата за три дни. Така тимът воден от Йенс Тилман продължава да е без загуба от началото на първенството.

Срещу състава на "Фришюсет" те се наложиха с 96:58. "Люлео" стигна безпроблемно до победата, след като още на почивката имаше преднина от 27 точки. Жюли Ванло, със 17 точки, беше най- резултатна при убедителния успех, а с по 13 точки са Юзефин Вестерберг и Тина Требец.

"Люлео" разгроми и "Акропол" в последния си двубой от първенството. Крайният резултат е 128:49. Победителят в срещата беше ясен още след края на първата четвърт. Тя завърши при резултат 35:7.

Шест баскетболистки на "Люлео" отбелязаха повече от 10 точки. С 22 т. е Мартина Сталвант, която реализира при 6 от 9-те си стрелби от зоната за три точки. Ейша Бойд завърши с 20 точки, а с 19 е Жюли Ванло.