Две титли и бронзово отличие за сливенските боксьори от Държавното за мъже

15:13, 21 ное 15 / Спорт 25 449 Шрифт:
Два златни медала, един бронз и едно пето място е активът на АСК Сливен от Държавното лично-отборно първенство по бокс за мъже, което е валидно и за Купата на България.

В отборното класиране сливенските боксьори се наредиха на втората позиция, като само 4 точки ги разделиха от първенците – НСА-София.

Победители в категориите си станаха братята Антон и Кристиян Стефанови, съответно при 75 и 91-килограмовите. На финала Антон се наложи над Мариян Момчев от Добрич, а Кристиян победи за златото Николай Мутавски /ЮСП/.Бронзовото отличие бе за Стефан Куцаров в категория до 60 килограма, където петото място зае съотборникът му Михаил Куртев.

Проявата се проведе в Плевен. На ринга се качиха над 150 боксьори от цяла страна, между които и част от националите на България.