„Шумен 05” загуби от шампиона „Марица”

20:12, 21 ное 15 / Спорт 25 348 Шрифт:
Волейболистките на „Шумен 05” записаха загуба с 0:3 (13:25,16:25, 19:25) от шампионите „Марица” Пловдив. В почти да край изпълнената със зрители зала „Младост” шуменки не успяха да се противопоставят на гостите от Пловдив, които за около час пречупиха момичетата от Шумен.

„Марица” взе лесно първия гейм след като поведе с 5:1, а първото тхническо прекъсване дойде при 8:3 в полза на пловдивчанки. Тази разлика в точките се оказа нестопяема и при втората техническа пауза резултатът бе 16:8 в полза на „Марица”. Шампионките нямаха проблем да затворят гейма с 15:13.

В началото на втората част играта тръгна авностойно и точка за точка, като при първата техническа пауза пловдивчанки водеха само с две точки – 8:6. Шуменки обаче не успяха да стопят двете точки, а при второто техническо прекъсване изостанаха с още четири. След 16:10 волейболистките на „Марица” не срещанаха повече трудности и спечелиха втория гейм с 25:16.

И третата част мина под диктовката на „Марица”, но тук шуменки показаха, че могат да играят добре и срещу най-силните. Въпреки че изоставаха с 8:4 и 16:11 при двете технически пркъсвания, във втората част на гейма „Шумен 05” успя да стопи преднината на гостенките, но с грешки при посрещането шуменки дадоха възможност на „Марица” да вземе и третата част с 25:19, а с това и да запише чиста победа с 3:0 при гостуването си в Шумен.