„Светкавица” загуби зоналния финал за купата на АФЛ

20:18, 21 ное 15 / Спорт 25 340 Шрифт:
Отборът на „Черноморец” (Балчик) ще представи Североизточна България във финалната фаза на турнира за Купата на Аматьорската футболна лига.

„Черноморец” стигна до тази фаза на надпреварата след като в зонален финал елиминира „Светкавица” Търговище с 3:0. Мачът се игра на стадион „Панайот Волово” в Шумен.

„Черноморец” си осигули победата с три гола през пъвото полувреме.

Балчиклии откриха резултата още в 5-тата минута след отлично изпълнение от фаул на Валентин Веселинов – 0:1. „Черноморец” удвои малко по-късно след попадение на централния нападател Васил Тачев – 0:2. В 35-ата минута Виктор Митев затвърди превъзходството на символичните гости и покачи на 0:3.

През втората част отново „Черноморец” бе по-атакумащият отбор. Още в началото на второтополувреме футболистите от Балчик получиха право да изпълнят дузпа, но стражът на „Светкавица” спаси удара от бялата точка на Ивайло Лазаров.

До края на срещата не се случи нищо интересно и „Черноморец” (Балчик) спечели двубоя с 0:3.