Победа за "Загорец" и загуба за "Сливен" във „В” група

10:22, 23 ное 15 / Спорт 25 410 Шрифт:
ОФК Сливен записа загуба от лидера Несебър в Югоизточната „В”  група  с 4:1.

В двубой от 16-ия, който се игра на стадион „Хаджи Димитър”, се отличи Трайо Грозев, Той отбеляза хеттрик за “делфините”.

Гостите откриха резултата в 26-та минута след изпълнение на корнер, при което Нуретин Пюскюлю прати топката в мрежата – 0:1. В края на полувремето от дузпа Трайо Грозев покачи на 0:2. При този резултат приключи първото полувреме.

След почивката в 48-ата минута Салим Салимов  намали резултата на 1:2, а в 66-ата минута гостите реализираха трети гол, чрез Трайо Грозев. Пак той оформи крайното 1:4.

След двубоя треньорът на „Сливен” Милен Стоянов похвали своите футболисти. Наставникът сподели, че резултата не отговаря на играта на сливналии, а футболистите са  направили най-добрия си двубой от началото на сезона.

Отборът на Загорец (Нова Загора) записа успех с 2:0 над тима на Марица (Пловдив) и прибави нови три точки в актива си. Головете отбеляза Божидар Кацаров.

„Открит двубой, който се радвам, че успяхме да спечелим”, сподели след двубоя треньорът на Загорец Мирослав Миндев.

В последния есенен кръг ОФК Сливен ще играе в Първомай срещу ФК Борислав, а Загорец ще гостува на Спартак (Пловдив).