Бургаските баскетболистки надделяха над „Левски” с 84:61

11:43, 30 ное 15 / Спорт 25 251 Шрифт:
Баскетболистките от "Нефтохимик 2010" надделяха над „Левски” с 84:61 в мача, който се проведе в столицата, съобщиха от Общината. Победата за бургазлийки е четвърта за възпитаничките на треньора Дечо Коешинов. Тя беше изкована още през първото полувреме, което завърши при резултат 38:21.

Треньорът Коешинов даде шанс за изява в мача на младите в отбора, като една от тях - Росица Йовчева, беше най-резултатна с 16 точки. С по 14 точки завършиха Габриела Костова и Йелена Йованович. Заради ангажименти с националния отбор на Украйна отсъстваше Олена Самбурска.

В следващия кръг отборът на "Нефтохимик 2010" посреща шампиона на страната в последните години "Дунав" - Русе. Двубоят е на 6 декември от 18:00 часа в спортна зала "Бойчо Брънзов".