Исторически срам за футболните ни национали, допуснаха 7 гола от Япония

15:33, 03 юни 16 / Спорт 25 337 Шрифт:
Националният ни отбор по футбол допусна тежка загуба в първия си мач от приятелския турнир "Кирин Къп". Момчетата на Ивайло Петев отстъпиха със срамното 2:7 от домакините Япония.

Подобен резил националите ни записват през далечната 1947 г., когато за последно допускат 7 или повече голове. Преди 69 години България губи от Унгария с 0:9. Трябва да се отбележи и още един интересен факт - това е първата загуба на страната ни от този съперник. Срещу Япония трикольорите ни имаха до момента 4 победи и едно равенство.

След като в три мача тимът ни не бе допускал гол, само за 45 минути азиатците вкара топката на 4 пъти във вратата на Божидар Митрев. След почивката японците нанизаха още три попадения, а Михаил Александров и Ивайло Чочев реализираха почетните голове. В самия край на двубоя Георги Миланов пък пропусна дузпа.

В следващия си мач от турнира България се изправя срещу Дания. Двата тима ще спорят за третото място на "Кирин Къп".