Борците на Сливен се класираха втори в домакинското Държавно първенство

17:17, 10 юни 16 / Спорт 25 507 Шрифт:
АСК Сливен зае второ  място на завършилия Държавен  лично-отборен шампионат в свободната борба за кадети. Активът на домакините е 53 точки. Отборната титла спечели бургаският "Черноморец" с  61 т. Трети се класираха борците на "Димитровград" с  52 точки.

В надпреварата по категории състезателите на Сливен се окичиха с две сребърни и едно бронзово отличие. В кат. 85 кг на втора позиция се класира Цветан Евтимов. При 100-килограмовите  Димитър Христов също зае второ място. Бронзът бе Димитър Рандев в кат. 50 кг.

За най-техничен състезател  бе обявен Тургай Февзи от "Левски", триумфирал в кат. до 63 кг, а най-резултатен е Дургут Тасим от "Берое" / Стара Загора/, спечелил титлата в кат. 69 кг.

На шампионата в Сливен при кадетите участваха 199 състезатели от 42 клуба. Домакините се представиха с 15 състезатели. Схватките се проведоха на два тепиха в спортна зала "Васил Левски"  при отлична организация, спортсменство  и високи резултати.