Унгария взе дербито на Дунав срещу Австрия

20:55, 14 юни 16 / Свят 25 258 Шрифт:
Унгария започна силно Европейското първенство по футбол във Франция, след като спечели дербито на Дунав срещу Австрия с 2:0. Така маджарите записаха победа в първия си мач на голям турнир от 30 години.

След скучно първо полувреме двата тима изиграха силни втори 45 минути. В 62-ата минута Ласло Клейнхеслер направи двойно подаване с Адам Салай, който изскочи сам срещу вратаря Роберт Алмер и с удар под плонжа му изпрати топката в мрежата.

Само 5 минути по-късно австрийците успяха да реализират попадение, но то беше отменено заради фал в атака на Александър Драгович. Освен това той получи и втори жълт картон и остави съотборниците си с човек по-малко.

Това улесни унгарците и те контролираха мача до самия му край. Малко преди да изтекат редовните 90 минути Золтан Щибер вкара за 2:0 след хладнокръвен завършек на контраатака на тима си.

В следващите си срещи от Европейското първенство Унгария се изправя срещу Исландия, а Австрия срещу Португалия.