Португалия на Роналдо не успя да победи дебютанта Исландия

23:51, 14 юни 16 / Свят 25 286 Шрифт:
Португалия завърши наравно 1:1 с дебютанта на голям футболен форум Исландия в мач от група F на Европейското първенство във Франция.  Така островната държава стигна до историческа първа точка.

Луиш Нани откри резултата в 30-та минута след перфектна атака на иберийския отбор. След почивката обаче в 50-та минута след сериозна грешка в отбраната на Португалия халфа на Базел Бярнасон изравни резултата.

Мачът предложи страхотно шоу с постоянни атаки, най-вече към вратата на островитяните. Въпреки това през второто полоувреме снажните исландци поглеждаха все по-често към вратата на Руи Патрисио и на няколко пъти пропуснаха абсолютно чисти положения.

Кристиано Роналдо не успя да покаже головия си нюх, а освен това на няколко пъти отказа да комбинира със свой съотборник пред вратата на Исландия, при което атаката на Португалия завършваше без резултат. Въпреки сериозният натиск на португалците в последните минути на мача до победно попадение така и не се стигна