Англия стигна осминафинал след победа над Уелс

18:21, 16 юни 16 / Свят 25 238 Шрифт:
Англия спечели "Битката за Британия", побеждавайки с 2:1 Уелс в ключовия двубой от Група В на Евро 2016.

Тимът на Рой Ходжсън този път играха по-лошо, отколкото в първия си двубой и се оказаха в ролята на догонващи след гол на Гарет Бейл малко преди почивката. След почивката стигна до обрат благодарение на резервите Джейми Варди и Даниел Стъридж.

Голмайсторът на "Лестър" се разписа за 1:1, а нападателят на "Ливърпул" имаше главна заслуга за първия гол и отбеляза победния.

За пръв път в своята история английският национален отбор спечели мач, в който изостава в резултата.

След този успех "трите лъва" събраха четири точки и поведоха в класирането на група В с точка аванс пред Словакия и Уелс и три пред Русия. В последните мачове англичаните играят със Словакия, а Драконите срещат Сборная.