Исландия изпусна победата срещу Унгария след автогол в заключителните минути

22:36, 18 юни 16 / Свят 25 256 Шрифт:
Исландия и Унгария завършиха 1:1 във втория си мач от Група F на Европейското първенство по футбол във Франция. Гола за северняците вкара Гилфи Сигурдсон от дузпа в 39-ата минута след груба грешка на легендарния вратар на унгарците Габор Кирай.

Автогол на Биркир Саеварсон в 88-ата минута подели точките и по този начин и двата състава запазиха шансовете си да продължат във фазата на директните елиминации, след като на старта "маджарите" изненадаха Австрия и се наложиха с 2:0, а исландците сензационно измъкнаха равенство 1:1 от фаворита Португалия.

Двубоят днес се игра на "Стад Велодром" в Марсилия. За исландците започнаха същите 11, които излязоха срещу Португалия. Атаката се водеше от Колбейн Сигторсон и Йон Бьодварсон, а по фланговете действаха Йохан Гудмундсон и Биркир Бярнасон.