Радослава Мавродиева тласна за пето място на Европейското в Амстердам

20:58, 07 юли 16 / Спорт 25 289 Шрифт:
Пето място зае Радослава Мавродиева на Европейското първенство по лека атлетика, което се провежда в холандската столица Амстердам. Сливналийката записа в най-добрия си опит в тласкането на гюле 18.10 метра. Този резултат я остави на 12 см от бронзовото отличие, което спечели туркинята Емел Дерели. Личният рекорд на Мавродиева за сезона е 18.27 м. Класирането е най-доброто на Радослава на европейски форум на открито. Тя беше шеста в Хелзинки през 2012 г, а в Цюрих през 2010 г – дванадесета. Атлетката от Сливен е бронзовата европейска медалистка в зала.

От днес -  Момчил Караилиев се класира за финал на троен скок с 16.59 метра. Заключителният етап от състезанието от трите крачки е на 9 юли от 20.45  часа.

България вече има два сребърни медала през днешния ден. Спечелиха ги Мирела Демирева в скока на височина с 196 см и Ивет Лалова –Колио на 200 метра с 22.52 сек.