„Левски“ излъга „Черно море“ в последната минута

21:15, 07 юли 16 / Спорт 25 289 Шрифт:
„Левски“ успя да излъже „Черно море“ и да вземе победата в продълженията. „Сините“ се наложиха с 1:0 над „моряците“ в контрола, която се игра в Правец.

Двубоят не започна добре за столичани, които трябваше още в 14-ата минута да направят принудителна смяна. За ужас на Люпко Петрович играчът му Сърджан Лукин получи контузия и на негово място се наложи да се появи Александър Александров. Малко след това – в 22-ата минута, и Георги Иванов направи смяна, но тя не беше принудителна. Гонзо реши да пусне Андреас Васев на мястото на Владислав Романов.

Първото по-сериозно положение обаче дойде през второто полувреме. В 56-ата минута Франсис Нар намери пред вратата на „Черно море“ съотборника си Антонио Аниете, който се опита да преодолее Александър Чанович, но стражът успя да избие в корнер. В 79-ата минута пък Венцислав Христов засече центриране от корнер, но до гол не се стигна. Това стана в даденото от главния рефер Ангел Ангелов продължение. Аниете изпълни фаул, който беше отсъден за нарушение срещу него, и даде преднина на своите.

„Левски“: Боян Йоргачевич (46 - Иван Чворович), Сашо Александров, Сърджан Лукин (15 - Александър Александров), Димитър Пиргов, Джереми Де Нойер (46 - Антонио Аниете), Роман Прохазка, Георги Костадинов, Франсис Нар, Мики Орачев, Венцислав Христов (80 - Божидар Краев)

„Черно море“: Александър Чанович, Ондрей Сукуп, Даниел Златков (54 - Траян Траянов), Александър Цветков, Михаил Венков, Даниел Георгиев, Георги Илиев, Тодор Паланков, Владислав Романов (22 - Андреас Васел), Иван Коконов, Георги Андонов