„Черно море“ с класика срещу „Банско“

21:01, 13 юли 16 / Спорт 25 348 Шрифт:
„Черно море“ победи с класическото 3:0 отбора на „Банско“ в контрола. „Моряците“ отбелязаха първия си гол в 24-ата минута. Тогава капитанът Георги Илиев даде преднина на своите, след като беше съборен в наказателното поле и застана зад топката на бялата точка. Преди това Илиев и Николай Минков пробваха ударите си към вратата на „Банско“, но стражът на домакините спаси. Неуспешен беше и опитът на Владислав Романов. Малко преди почивката капитанът на варненци за малко да отбележи от ъглов удар, но защитник на „Банско“ се намеси в последния момент и изчисти.

През второто полувреме Илиев пробва пак удара си, но топката мина край гредата. В 54-ата минута беше отсъдена дузпа и за домакините, но Витанов пропусна да изравни. Малко след това на терена се появи новото попълнение на „моряците“ - португалецът Уго Андре Родригес Секо. Той оформи класическото 3:0 в 80-ата минута. Второто попадение беше дело на Андреас Васев в 69-ата минута. Малко преди последния съдийски сигнал пък футболистът отбеляза и втория си гол, който обаче беше отменен заради засада.