Атлетико разгроми Хихон с 4:1 с три късни гола

16:44, 18 фев 17 / Свят 25 252 Шрифт:
Отборът на Атлетико Мадрид разгроми при гостуването си Спортинг Хихон с 4:1 в 23-ия кръг на Ла Лига, като Кевин Гамейро се отчете с хеттрик. Това съобщиха от БГНЕС. Резултатът до последните 10 минути на двубоя бе равен, но в крайна сметка "дюшекчиите" не допуснаха изненади. Яник Ферейра-Караско вкара за Атлетико за 0-1 в 46-та минута, но само 3 по-късно Серхио Алварес изравни за домакините.

Резултатът бе 1:1 до 80-та минута, но Кевин Гамейро финтира вратаря на Хихон и реализира на празна врата за 2:1. Няма и минута по-късно след попадението на Гамейро, Спортинг Хихон направиха изключително груба грешка и той се разписа отново за 3:1, с което уби и интригата в мача.

Крайният резултат бе оформен в 85-та минута, когато след асистенция на Антоан Гризман, нападателят на Атлетико оформи своя хеттрик в срещата.

Атлетико се намира на четвъртата позиция в класирането с актив от 45 точки, докато Хихон е в зоната на изпадащите на 18-то място с 16 пункта.