Волейболният „Дунав” завърши сезона с победа

07:00, 06 мар 17 / Спорт 25 283 Шрифт:

Отборът на „Дунав” завърши сезона във Висшата лига с победа. Русенският състав се наложи с 3:1 гейма при гостуването си на Попово. Така тимът на „Дунав” записа четвърта поредна победа във втория ешелон при мъжете и е на трето място в крайното класиране в групата.

В равностойния първи гейм срещу Попово, русенските волейболисти стигнаха до успеха с 25:23. Втората част беше спечелена от домакините с 25:22.

До края на двубоя съставът на „Дунав” напълно доминираше в играта. В третия гейм те не дадоха шансове на съперниците си и затвориха частта при 25:11. И в следващите минути русенският отбор имаше инициативата и след 25:17 в четвъртия гейм стигна до крайния успех в срещата.

„Дунав” завършва на трето място в групата с актив от 19 точки. Русенските волейболисти записаха 6 победи и 4 загуби.