Сливенски щангисти оглавиха класирането в Държавното лично отборно първенство

16:26, 06 мар 17 / Спорт 25 689 Шрифт:

Две първи отборни  места спечели  АСК - Сливен от първия кръг на Държавното лично-отборно първенство по вдигане на тежести. Състезанието се проведе в национална спортна база „Спортпалас” край Варна.

Сливенските юноши са с отборна победа, като поведоха класирането с актив от 616 точки. Втори с 552 точки са щангистите на „Черно море” Варна, а третата позиция заеха състезателите на „Марица” Пловдив с 516 точки.

Кадетите до 17 година на сливенския клуб също са лидери след първия кръг от надпреварата с  433 точки, следвани от Русе с 368 точки и „Родопа” Смолян с  352 точки.

Снимка: Topnovini.bg

В групата на момчетата и при кадетите до 15 години щангистите на Сливен са четвърти.

АСК - Сливен участва в надпреварата с 31 състезатели. От възпитаниците на треньорите Пламен Братойчев и Енчо Енчев с първи места са Божидар Танев при 15-годишните в категорията до 50 килограма и юношите Здравко Пеловски в категорията до 56 кг, Румен Пеловски - до 77 кг, Божидар Андреев в категорията 85 кг и Давид Фишер при 105 кг.

В актива на сливенския клуб са и спечелените осем втори и три трети места в отделните категории.